Adisoft logo
8 patarimai, kurie padės apsaugoti Jūsų svetainę.

8 patarimai, kurie padės apsaugoti Jūsų svetainę.

Paulius Byla 2/17/2025

Kuriant reprezentacinę interneto svetainę ar el. parduotuvę, ypač svarbu pasirūpinti jos saugumu. Šiandien, kai skaitmeninė erdvė tampa vis svarbesnė tiek vartotojams, tiek verslams, tinkamo apsaugos lygio užtikrinimas tampa būtinu veiksniu. Remiantis naujausiais duomenimis, kasmet nulaužiama net 10.8 milijonų svetainių, o kasdien – 30 000 tinklapių,

Šie skaičiai parodo, kad netinkamai apsaugotos svetainės tampa lengva prieiga kibernetiniams įsilaužėliams, kas gali lemti ne tik finansinius nuostolius, bet ir prarastą klientų pasitikėjimą bei prastesnius paieškos rezultatus. Šiame straipsnyje pateiksime 9 patarimus, kurie padės apsaugoti Jūsų internetinę svetainę.

Saugumo svarba:

Prastas tinklapių saugumas gali turėti neigiamos įtakos tiek verslui tiek patiems vartotojams, klientams. Pateiksiu dažniausiai pasitaikančioms neigiamos pasekmės:

  • Svarbios informacijos praradimas. Įsilaužėliai gali pavogti bankinių kortelių numeriu, telefono numerius, el. pašto adresus ir kitus svarbius verslo bei vartotojų asmeninius duomenis.
  • Prastesni SEO rezultatai. Paieškos sistemų varikliai, tokie kaip „Google“, gali įtraukti svetainę į juodąjį sąrašą. Tai reikštų organinio (nemokamo) srauto sumažėjimą ir tiesioginį poveikį pardavimams bei svetainės matomumui.
  • Baudos dėl PCI reikalavimų nesilaikymo. Nesilaikius PCI DSS (angl. Payment Card Industry Data Security Standard) reikalavimų, verslas gali būti nubaustas finansinę bauda. Šie reikalavimai skirti apsaugoti vartotojų mokėjimo duomenis.


1. Reguliariai atnaujinkite tinklapį

Kad padėtumėte apsaugoti internetinį puslapį, svarbu pasirūpinti, kad visos technologijos ir įskiepiai esantys tinklapyje būtų atnaujinti. Jeigu naudojate turinio valdymo sistemą (tvs) tokią kaip WordPress svarbu kad visos integracijos būtų naujausios versijos. Jei yra pateikta nauja įskiepio versija – atnaujinkite ją.

Šie integracijų ir technologijų atnaujinimai skirti išspręsti svetainių programinės įrangos problemas ir saugumo trūkumus, kad tinklapis taptų mažiau pažeidžiamas įsilaužėlių ir kibernetinių atakų.

2. Apsaugokite svetainę su antivirusinėmis programomis.

Kita svarbi internetinių svetainių saugumo priemonė – antivirusinės programos, kurios reguliariai skanuoja Jūsų tinklapius ir atranda pažeidimus. Svetaines skanuojančios saugumo programos – tai įrankis, kuris tikrina Jūsų svetainės failus, ar nėra kenksmingų programų, virusų.

Patartume investuoti į profesionalias svetainių apsaugos programas, tokias kaip Sucuri. Sucuri aptinka kenksmingas programas, taip pat yra ugniasienės (angl. firewall) funkcija, kurią įdiegus ji filtruoja ir blokuoja įtartina srautą, apsaugo svetainę nuo XSS atakų.

3. Instaliuokite WAF ugniasienė

WAF – yra speciali ugniasienė skirta stebėti ir valdyti srautą, patenkantį į Jūsų svetainės serverį. Aptikus kenksmingą srautą, WAF veikia kaip barjeras, užkertantis kelią neleistiniems duomenims pasiekti Jūsų svetainę. WAF efektyviai blokuoja įsilaužimo bandymus ir filtruoja įvairias kenkėjiškas programas. Tai apima bot‘us, spam‘ą bet ir apsaugo nuo tokių atakų kaip DDoS.

Nors WAF yra galinga priemonė apsauganti svetaines nuo kibernetinių atakų, pasirinkus ją viena pilna apsauga nepasirūpinsite. Todėl šią technologiją rekomenduojama naudoti kaip vieną iš kelių saugumo priemonių.

4. Parinkite tinkamus slaptažodžius

Norint apsaugoti savo svetainę, verta pradėti nuo pagrindų – pasirinkti stiprius slaptažodžius. Stiprus ir geras slaptažodis turi būti sudarytas iš ne mažiau kaip aštuonių simbolių ir apimti atsitiktinę raidžių, skaičių bei simbolių kombinaciją. Jei Jūsų dabartiniai slaptažodžiai neatitinka šių kriterijų, rekomenduojama juos pakeisti į sudėtingesnius.

2 faktorių autentifikacija (2FA) dar labiau padidina duomenų ir svetainės apsaugą. 2FA apsauga be slaptažodžio reikalauja papildomo patvirtinimo – pavyzdžiui, atsitiktinio skaitmenų kodo siunčiamo į vartotojo įrenginį. Šis papildomas saugumas apsunkina įsilaužėliams darbą, net jei pirminis slaptažodis būtų nulaužtas. Naujų slaptažodžių kūrimas ir saugojimas gali būti sudėtingas ir varginantis procesas. Todėl rekomenduojame juo saugoti slaptažodžių tvarkyklėse, tokiose kaip: Google password mananger, passwords (IOS vartotojams), keeper ar 1Password.

5. Patikrinkite administratoriaus teises

Reguliariai peržiūrėkite ir patikrinkite administratoriaus teises. Paprasta, tačiau labai paprasta užduotis, kuri užtikrins svetainės saugumą. Patikrinkite kas turi prieigą prie tam tikrų funkcijų ir duomenų, tai sumažina duomenų nutekėjimo riziką. Administratoriaus teisių kontrolė padės išsaugoti svetainės ir vartotojų duomenų saugumą.

6. Įdiekite SSL sertifikatą

SSL (angl. Secure Sockets Layer) sertifikatas užšifruoja duomenis, kurie perduodami tarp svetainės ir serverio, taip apsaugodamas informaciją nuo neteisėto duomenų perėmimo. Asmeninė vartotojų informacija, tokia kaip slaptažodžiai, mokėjimo ar kiti jautrūs duomenys lieka neprieinami kibernetiniams nusikaltėliams.

Be techninės apsaugos SSL sertifikatas turi teigiamą poveikį Jūsų svetainės matomumui paieškos sistemose. „Google“ ir kitos paieškos sistemos teikia pirmenybę svetainėms, turinčioms SSL sertifikatą.

7. Atsarginių kopijų kūrimas

Reguliariai kuriamos atsarginės kopijos leidžia greitai atstatyti svetainės duomenis po kibernetinių atakų ar svetainės techninių gėdimų. Generuodami atsargines kopijas sumažinsite duomenų praradimo riziką.

Atsarginių kopijų turėjimas prisideda prie bendro svetainės saugumo didinimo, nes yra sumažinama rizika, kad kibernetinės atakos ar sistemos gedimai sukels negrįžtamą žalą. Tai yra svarbus žingsnis, kuris padės apsaugoti tiek Jūsų duomenis, tiek svetainės funkcionalumą.

8. Pasirinkite patikimą hostingo tiekėją

Pasirinkite kokybiškas hostingo paslaugas, kad Jūsų serveriai būtų nuolat prižiūrimi, saugomi ir būtų atliekamos automatinės svetainės kopijos. Be to, patikimas hostingas garantuoja stabilų ir greitą svetainės veikimą.

Renkantis pigius hostingo sprendimus, gali kilti saugumo problemų. Pigūs planai dažnai pasižymi didesnėmis pažeidžiamumo galimybėmis.

Pabaigai

Pasirūpinti internetinės svetainės saugumu yra svarbu kiekvienam svetainės savininkui. Įgyvendinę pagrindines saugumo priemones, tokias kaip reguliarūs atnaujinimai, antivirusinės programos, SSL sertifikatai bei patikimo hostingo pasirinkimas, jūs užtikrinsite, kad jūsų svetainė išliktų saugi ir patikima lankytojams. Šios investicijos ne tik apsaugos svetainę nuo kibernetinių atakų, bet ir prisidės prie geresnių paieškos rezultatų, didesnio klientų pasitikėjimo ir sėkmingos veiklos internete.

Adisoft specialistai vystydami internetinius sprendimus pasirūpina visais saugumo aspektais, kad būtumėte ramūs ir užtikrinti dėl savo tinklapio sklandaus ir saugaus veikimo. Taip pat siūlome mėnesinius svetainių priežiūros planus, į kuriuos įeina visi tinklapio saugumo darbai.

Grįžti į tinklaraštį
Adisoft logoodoo logooctober badgesucuri badgeespo crmaward gifokredo gif

Adisoft studija

Paupio g. 50, LT-11341 Vilnius

Bendraukime

linkedin whiteLinkedInfacebook whiteFacebook
©2025. Visos teisės saugomos.
Privatumo politika